Bina Yıkanlar Bina Yıkım İşleri Yıkım Söküm İşleri Yıkım Bozum İşleri

Bina Yıkanlar

Uygulama:

İlk olarak yıkılması planlanan yapının statik olarak mini makine ile yıkıma elverişli olup olmadığı mühendis kontrolünde denetlenir. Yapı mini makine ile yıkıma elverişli ise döşeme kalınlığı ve vibrasyon dikkate alınarak 770 ila 5500 kg ağırlık arasındaki uygun makina ve ekipman seçilir. Yapının en üst döşemesinde cephe kenarları ve yırtık döşeme kenarlarına metal korkuluk inşa edilir. Tespit edilen makina, yapının merdivenleri uygun ise merdivenlerden tırmandırılarak, değil ise uygun yapıda bir mobil vinç ile en üst döşemeye çıkarılır. Kırımdan çıkan molozun aktarılacağı yer tespiti yapılır.

Aktepe Yıkımcılar

(aydınlık boşluğu, asansör boşluğu veya binanın müsait bir cephesinden, konveyör yardımı ile, çöp şut vs. ile ) Genel kontrolü ve bakımı yapılmış makinalar ile güvelik kontrolleri alınmış döşemelerden hidrolik kırıcılar yada çene ataşmanları ile kırıma başlanılır. Döşeme kırımı bitirildikten sonra donatılar kesilerek, çelik konstrüksiyon yada ahşap malzemeden imal edilmiş platform yardımı ile mini makineler bir alt döşemeye indirilir. İnşa edilen metal korkuluklar sökülerek bir alt kata monte edilir. Bir alt döşemeye indirilen mini makineler kirişleri ve kolonları kırdıktan sonra oluşan molozlar enkaz sevk bölgesinden temizlenerek zemine nakledilir.

Makaslı Yıkım

Kontrollü Bina Kesme:

İnşaat sektörü nün her zaman ihtiyaç duyduğu ve duyacağı iş makineleri... Bobcat, JCB, Case, Ekskavatör.Traktör-Havalı ponamatik ve elektro kırıcılar... Bünyesinde bulunmayan ekipmanları bile temin edip sorumluluk anlayışına destek veren AKTEPE YIKIM tüm bu çalışmaları bilgi dahilinde sunmaktadır. Kırma faaliyetlerinde çevreye verilen rahatsızlık en aza indirilmekte olup, özellikle depreme yönelik bina yükü azaltılması, tadilat ve revizyon çalışmalarında, minimum etki ve büyük hassasiyetle iş güvenliği dahilinde... Beton kırma işlemi iş makineleri ve elektrikli el aletleri ile yapılmaktadır.

Çene Makaslı Yıkım

Kullanılan Makinalar:

Mini Ekskavatörler : 900 ile 5.500 kg arasında kauçuk ve demir palet seçeneği bulunan kazı makinalarıdır. Hidrolik donanımları sayesinde kırıcı ve parçalayıcı çene ataşmanlarını kullanabilirler. Ayrıca sıfır kuyruk dönüşü ile dar alanlarda yüksek performans sunar.

İçeriden Yıkım

Mini Yükleyiciler : 2.500 ile 3.500 kg. arasında lastik tekerlekli nokta dönüşü kabiliyetine sahip yükleme makinalarıdır. 700 ile 1.000 kg arasında emniyetli yük kaldırma performansı sunarlar. Ayrıca yükleyici kovası yerine kırıcı ataşmanı takarak kırım işlerimlerinde de kullanılabilir.

Bina Yıkım Teknikleri

Kontrollü bina yıkımı uygulamaları vinç yardımı ile hidrolik beton kesme makinaları halat ile beton kesme makinaları kullanılarak kontrollü bir şekilde yıkma işlemi yapılmaktadır.

İletişim Adresimiz

Aktepe Yıkım Murat AKTEPE
Siteler / Ankara
Telefon: 0532 695 66 35

Web Sitesi: Ankara Yıkımcı Firmaları
Web Sitesi: Aktepe Yıkım
E-mail: murat@aktepeyikim.com

Ziyaretçi Trafiği